Szanowni Państwo!
Miło nam poinformować, że Komitet Główny Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz powierzył naszej szkole organizację etapu wojewódzkiego.
Witam serdecznie wszystkie szkoły z naszego województwa, zapraszam do uczestnictwa i zgłaszania zwycięzców wyłonionych w eliminacjach szkolnych do udziału w drugim etapie wojewódzkim II OgólnopolskiegoTurnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz.


Organizatorem etapu Wojewódzkiego jest: Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni.


1. Do 15 grudnia 2018 roku należy przesyłać zgłoszenie kandydatów z klas programowo najwyższych do eliminacji wojewódzkich Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz na adres: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Zgłoszenie Turniej Kucharz”. Karta zgłoszenia do eliminacji wojewódzkich, terminarz i regulamin są dostępne na stronie internetowej Zespołu Szkół Spożywczych w Zabrzu: www.zsspoz.pl
Razem ze zgłoszeniem proszę przesłać zapotrzebowanie na sprzęt, wyposażenie stanowisk niezbędnew trakcie konkursu.
2. Etap dla województwa mazowieckiego II Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz odbędzie się 18 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych im. prof.Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie ul. Poznańska 6/8. Uczestnikiem wojewódzkiego etapu II edycji turnieju jest zwycięzca etapu szkolnego.
3. Temat przewodni tegorocznego turnieju to: „ Wariacje z wieprzowiną.”
4. Etap wojewódzki II Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz składać się będzie z części:
 - pisemnej – godz. 900 do 1000 (60 minut)
 - praktycznej – 1020 do 1150 (90 minut)
5. Etap praktyczny będzie polegał na wykonaniu
3 porcji dania zasadniczego z wykorzystaniem wieprzowiny według własnej inwencji.
6. Do III etapu (ogólnopolskiego) kandydują uczniowie, którzy w II etapie (wojewódzkim) zdobyli co najmniej 80% punktów możliwych do uzyskania. W części teoretycznej uzyskać można 30 punktów, a w praktycznej 70 punktów, co w sumie daje 100 punktów.
7. Kryteriami oceniania będą:
 - organizacja i higiena pracy
 - gospodarka surowcami
 - profesjonalizm pracy
 - użycie technik kulinarnych i odpowiedniego sprzętu
 - wygląd, kreatywność, estetyka podania
 - dobór składników
 - prezentacja potraw i ocena organoleptyczna.
8. Strój ochronny, surowce do wykonania potraw, sprzęt specjalistyczny uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie. Organizatorzy zapewniają wyposażenie stanowisk - według indywidualnych potrzeb zgłoszonych przez uczestników wraz z przesłanym zgłoszeniem w terminie do 15.12.2018 r.
9. Dodatkowe pytania dotyczące etapu turnieju wojewódzkiego proszę kierować do Pani Iwony Kalinowskiej - Wiącek, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon kontaktowy: 880-963-613.

Dyrektor
Zespołu Szkół Gastronomicznych
im. prof. E. Pijanowskiego w Warszawie
Marzena Cieślak

00-680 Warszawa ul. Poznańska 6/8
tel./fax: 22 628 56 28
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zsg.edu.pl

do pobrania:

1. Regulamin Turnieju

2. Karta zgłoszenia uczestnika

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły