W dniach 13 -18 listopada 2017 r. odbyła się 30. Coroczna Konferencja AEHT, w której udział wzięła nauczycielka ZSG będąca także koordynatorem działań AEHT na terenie naszej szkoły – Anna Mirończuk. W tym roku gospodarzem imprezy była Belgia, która wszystkie wydarzenia zorganizowała w zabytkowym ośrodku Kursaal nad morzem w urokliwej Ostendzie. Jak co roku podczas międzynarodowego spotkania przez pięć dni odbywały się konkursy zawodowe. Uczniowie  z całej Europy mieli okazję zmierzyć się w takich dziedzinach jak: gastronomia, hotelarstwo, cukiernictwo, obsługa konsumenta, baristyka, barmaństwo czy turystyka. Oprócz konkursów działacze organizacji z całej Europy mieli okazję uczestniczyć w wycieczkach do takich belgijskich miast jak Bruksela, Antwerpia, Ghent, Brugia i Mechelen.

     Podczas wyjazdów możliwe było poznanie tamtejszego szkolnictwa zawodowego w trakcie zwiedzania tamtejszych szkół o profilu gastronomiczno – hotelarskim, spotkanie uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkół oraz wspólny obiad, w trakcie którego można było wymienić międzynarodowe doświadczenia i nawiązać współpracę między szkołami.

Największym zainteresowaniem jak co roku cieszyły się konkursy kulinarne, a w szczególności konkurs Decathlon. Podczas konkursu uczniowie muszą wykazać się znakomitymi umiejętnościami nie tylko kulinarnymi, ale też językowymi. Początkowo uczestnicy są dobierani w trzyosobowe drużyny z różnych krajów, tak aby językiem ich komunikacji musiał być angielski. Uczniowie razem przygotowują kocepcję swojego dania, a potem każdy z nich losuje trzy czynności, które muszą wykonać. Ostatnią dziesiątą czynność, a mianowicie kompozycję dania na talerzu i tacy, uczniowie wykonują wspólnie. W tym roku złoty medal przypadł drużynie nr 6 pod wodzą Eriki Ending z Estonii. Uczniowie przygotowali australijską barwenę, małże gotowane w winie i pieczone krewetki,  sos ziołowo – majonezowy oraz sos piwny, a także warzywa i ziemniaczane fondant nadziewane żółtkiem i ziemniaczanym puree.  Drużyna została doceniona przez szefa jury Marcusa Hallgrena za wysokie standardy higieny i przestrzeganie norm HACCP. Pod uwagę została także wzięta znajomość różnych technik, smaków oraz oszczędne gospodarowanie produktami.
Podczas konferencji miało miejsce walne zgromadzenie członków organizacji, podczas którego został wybrany nowy zarząd organizacji. Następna konferencja odbędzie się w Holandii. Z niecierpliwością czekamy na to wydarzenie, a zwłaszcza konkursy zawodowe z udziałem uczniów naszej szkoły.

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły