W  dniach 15-19 listopada 2018 r.  odbywał się w naszej szkole Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach tego wydarzenia, po raz kolejny, został stworzony program Otwarta firma. Program ten  wspólnie z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości już po raz jedenasty współtworzą szkoły, firmy, nauczyciele, wolontariusze, rodzice i oczywiście, uczniowie. Jego celem jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży i rozbudzanie kreatywnych postaw młodych ludzi.

            W programie pierwszego dnia, tj. 15 listopada br., zostały przeprowadzone warsztaty na temat umiejętnego prowadzenia własnego biznesu. Zajęcia te poprowadzili Cezary Powała (GastQuk) oraz Mariusz Powierża (Global Chefs), którzy wprowadzili uczniów klasy I i oraz II j w świat własnego biznesu. Zajęcia miały na celu pokazanie jak stawiać pierwsze kroki przy zakładaniu własnej działalności, a także uświadomić jak kierować własną firmą osiągając jak największe korzyści. Uczniowie przekonali się, że nie wystarczy założyć działalność. Prawdziwym wyzwaniem jest utrzymać się na rynku wśród wciąż rosnącej konkurencji.

            Kolejnym prelegentem tego samego dnia był Kamil Majewski, absolwent naszej szkoły przedstawiciel Bar Work Academy. Przedstawił podczas spotkania klasie I j oraz I h możliwości jakie mamy po szkole gastronomicznej, oraz ile pracy wymaga, by stać się ekspertem w swojej dziedzinie. Pan Kamil swoją postawą zaprezentował, że aby stać się doświadczonym barmanem potrzeba dużo praktyki i chęci, by osiągnąć dany wynik. W 2011 roku został okrzyknięty najmłodszym, najlepiej zapowiadającym się zawodnikiem na polskiej scenie flair play. Mimo, iż osiągnął bardzo dużo, wciąż nie przestaje się rozwijać w tym kierunku. Mieliśmy okazję poznać jego talent przy bezpośrednim spotkaniu. Pokazał on co tak na prawdę oznacza słowo barman. Nie jest to tylko nalewanie drinków, a sztuka, w której możemy się kształcić. Praca Pana Kamila zainteresowała wielu uczniów. Na jego przykładzie możemy pokazać, że chcieć to znaczy móc.

            16 listopada Pan Łukasz Węclewski pokazał nam, że chce się wracać do korzeni.... Absolwent naszej szkoły, obecnie Menager w firmie OVB. Opowiedział uczniom klasy I d oraz II d o tym jak on przeżył szkołę oraz jak doszedł do miejsca w którym znajduje się  obecnie. Dał nam również wskazówki jak założyć własną działalność gospodarczą oraz co trzeba zrobić by ją rozpocząć. Zachęcił nas do otworzenia własnej firmy z wykorzystaniem jego.  Spotkanie dużo nas nauczyło oraz pokazało nam jak wiele mamy możliwości po ukończeniu szkoły. Zaszczepił w nas nowe pomysły, dowiedzieliśmy się na co należy zwracać uwagę stawiając swoje pierwsze przedsiębiorcze kroki.

            Tydzień zakończył się spotkaniem uczniów klasy II c z panem Marcinem Piotrowskim, trochę jakby "naszym" Top Chef. Jak sam o sobie mówi - nauczyciel pasjonat. Znany na scenie kulinarnej szef kuchni. Współwłaściciel firmy Art And Food. Jako wieloletni praktyk, przekazał nam wiele ciekawych uwag i rad, szczególnie dla osób, które w przyszłości pragną założyć własną działalność gospodarczą. Na swoim przykładzie opowiadał  i udzielał nam rad dotyczących kariery zawodowej i poruszania się po rynku pracy.

 „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” spotkał się z przychylnością uczniów naszej szkoły,  co zaobserwować można było po ilości osób, które wzięły udział w całym przedsięwzięciu (niemalże 180 uczniów klas I d, I h, I i, I j, II c, II d, II j), a to z kolei zachęca nas do organizacji takiego typu wydarzeń, by dawać szansę rozwoju młodym ludziom, którzy są przecież przyszłością całego społeczeństwa.

 

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły